Indonésie

Nejtlustší dítě na světě: Je mu 10 let a váží 192 kg! Má stále hlad!

Nejtlustší dítě na světě: Je mu 10 let a váží 192 kg! Má stále hlad!
Zdroj: Profimedia

Chlapec z Indonésie drží smutný rekord. Je to nejtlustší dítě na planetě. V deseti letech váží 192 kilo. Jeho rodiče utratí za jídlo tolik peněz, že jim nezůstávají prostředky na lékařskou péči.

Arya Permana přišel na svět do rodiny farmářů na ostrově Jáva. Po porodu měl běžných 3,2 kilogramu, ve dvou letech ale začal nabírat velmi rychle na váze. Jeho rodiče nejprve byli rádi, že budou mít silného syna, jenže zanedlouho se ukázalo, že přibírá až moc.

V současnosti je chlapec tak obézní, že se nemůže hýbat, nestačí s dechem a na hraní s kamarády nebo školu může zapomenou. Chlapec má neustále hlad a přibírá i po lehké stravě, jako je rýže, zelenina, ryby nebo fermentovaná sója. Rodiče se rozhodli nasadit tvrdou dietu a dávat chlapci jenom hnědou rýži, to ale také nepomáhá.

Dítě pravděpodobně trpí závažnou nemocí. Místní lékař nic nezjistil, vyšetření u odborníků si rodina nemůže dovolit. Kvůli pěti velkým porcím jídla, které každý den chlapec sní, se jeho chudí rodiče dostali do finančních problémů. Přece ho nenechám hladovět," říká jeho otec.

"Můj syn roste strašně rychle a já se začínám vážně obávat o jeho zdraví. Myslím si, že mu od obezity může pomoci jedině méně jídla, ale on je stále hladový. Musí jíst neustále," postěžovala si zoufalá matka Rokayah (35). "Syn dokáže udělat jen pár kroků na dvorku na zahradě. Tak moc bych si přála, aby si mohl hrát s ostatními dětmi a jít potom studovatstřední školu," dodala.

Související obsah

Když zrovna nejí, tak se hraje s telefonem, spí nebo se jde osvěžit do malého bazénku na zahradě, kde vydrží hodiny. Zoufalí rodiče na dítě nemůžou sehnat ani oblečení. Chlapec tak musí nosit jenom tradiční šál sarong, kterým si zahalí klín.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ PROMĚNA: Matka utratila 12 000 liber, aby předělala svou dceru. Neuvěříte, jak to dopadlo!

PŘI PLACENÍ SE ZHROUTILA. Objednala si 6 cheesburgerů. Neuvěříte, jak ji za to obsluha zneuctila

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz