Kultura

Rock for People 2016 je minulostí. A opět nezklamal! GALERIE

Rock for People 2016 je minulostí. A opět nezklamal! GALERIE
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

V noci z úterý na středu oficiálně skončil 22. ročník jednoho z největších hudebních festivalů u nás. Na Rock for People letos do Hradce Králové zavítalo dle pořadatelů takřka 30 tisíc návštěvníků.

 Byl to tradiční svátek pro všechny hudební fanoušky. Po tři dny se na pódiích střídaly kapely nejrůznějších žánrů i národností. Letos navíc za téměř ideálního počasí, areálu se vyhnuly větší bouřky a teploty nedosahovaly nepříjemných tropických hodnot.

Zatímco první den byly hlavními hvězdami kapely Skillet a Royal Republic, druhý festivalový den byli vrcholem američtí punk-rockeři The Offspring. Právě na ty dorazil největší počet lidí, areál se tak už v odpoledních hodinách solidně zaplnil. Pro mnohé byl koncert “Offspringů" tak trochu zklamáním kvůli zvuku, který nebyl ideální a místy nebylo rozumět zpěvákovu zpěvu. Většině lidí pod pódiem to ale nevadilo a koncert si naplno užívali.

Související obsah

Kromě The Offspring ale nabídl festival v pondělí i další zajímavé kapely. Ať už se jedná o tvrdší Buller for My Valentine, Američany X Ambassadors, Five Fingers Death Punch anebo v tuzemsku oblíbené Horkýže Slíže a Tři Sestry. Poslední festivalový den byl pak v režii Anti-Flag, Enter Shikari, The 1975, Chvrches nebo Massive Attack, kteří produkci na hlavním pódiu pro letošek uzavřeli.

Nejen kvalitními interprety, ale i svým hladkým průběhem a komfortním zázemím, potvrdil festival Rock for People, že patří do české festivalové špičky. A zájem o něj potvrzuje i fakt, že během letošního ročníku byl již na festivalu zahájen předprodej lístků na rok příští.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz