Bydlení

Geniální nápady, které vdechnou nový život starým knihám!

Máte doma spoustu starých knih a nevíte, co s nimi? Nevejdou se vám do knihovny nebo se vám prostě nelíbí? Přetvořte je v dekorace!

Při intenzivním úklidu neunikne vaší pozornosti ani knihovna. A možná dojde při oprašování i na redukci četby. Knihy můžete někomu darovat,nebo si z nich vyrobit originální dekoraci. Pokud se vám nechce nic vyrábět, můžete si doma vytvořit krásnou novou knihovnu, místo té staré. Uvidíte, že s interiérem udělá divy! Načerpejte inspiraci v naší galerii.

TIPY NA DEKORACI

Originální krabička

Bude potřeba spojit jednotlivé listy a malým štětečkem zalepit odchlipující se rohy. Slepený papír má tendenci se krabatit a výsledný dojem by se mohl pokazit - knihu proto na několik hodin nechte ležet dostatečně zatíženou. Ideálním nástrojem je paspartovací nůž o šíři cca 10 mm.

Pokud se vám stránky prořezávat nechce, můžete vazbu knihy opatrně odstranit a pracovat pouze s ní. Ze všech knih odstraňte listy a použijte jen jejich vazby, které nalepíte na krabičku z papíru nebo dřeva tak, aby nebyla vidět. Pokud takto olepenou krabičku postavíte na polici, bude vypadat jako několik knih vedle sebe.

Ozdobte starou lampičku

Knížkami s barevnými hřbety můžete obložit třeba méně atraktivní nohu od stolní lampy, a rázem máte originální lampičku, jakou v obchodě nekoupíte. Světlo dopadající na knihy navíc večer kouzlí na stole úžasné stíny.

Super květináč

Z vyřazené knihy může být i květináč. Pokud rostliny nebudete přelévat, funguje to skvěle. Ideálně vysaďte sukulenty, které vodu zadržují v listech a vydatnou zálivku nepotřebují.

Ložnice pro vášnivé čtenáře

Čelo postele vytvořené ze starých knih může vypadat opravdu skvěle. Jako nosný podklad použijte nejlépe spárovku z masivu, případně dřevotřísku. Na tu pomocí vrutů připevněte přes obálky jednotlivé knihy tak, abyste zakryli celou desku.

Listy jednotlivých knih je lepší pořádně slepit lepidlem, aby se zbytečně neotvíraly a nelapaly prach. Desku pak postavte nebo pověste za postel. Při výrobě čela nemusíte použít celé knihy, ale jen obálky, které na nosnou desku nalepíte pomocí lepidla na papír.

has, TN.cz

K tématu Bydlení

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz