Dallas

Překvapivé zjištění: Vrah z Texasu byl hodný kluk a dobrý voják!

Překvapivé zjištění: Vrah z Texasu byl hodný kluk a dobrý voják!
Zdroj: ČTK/ Pofimedia.cz

Vyšetřovatelé zjistili, kdo je tajemným střelcem z Dallasu, který se podílel na vraždě pěti policistů. A závěry jsou velmi překvapivé. Nejenže sloužil v armádě a neměl žádný záznam v trestním rejstříku, ale navíc podle všeho ani nebyl napojen na žádnou teroristickou organizaci.

Za útoky na policisty v texaském Dallasu stál 25letý Micah X. Johnson, informuje list The Los Angeles Times s odkazem na policejní složky. Nic přitom nenasvědčuje tomu, že by byl napojen na nějakou radikální organizaci.

Johnson podle vyšetřovatelů bydlel nedaleko Dallasu a ještě do loňského dubna sloužil v armádě. Stal se vojínem první třídy, sloužil i v Afghánistánu.

Vše nasvědčuje tomu, že Johnson po policistech střílel, aby pomstil Afroameričany zastřelené při nedávné policejní akci. Policejní šéf David Brown novinářům potvrdil, že Johnson byl naštvaný a prohlásil, že jeho terčem budou jen běloši.

Organizace Black Lives Matter, která v případě usmrcení černochů nejvíce volá po spravedlnosti, tento útok ale odsoudila. A stejně tak rodina zastřeleného černocha Altona Sterlinga.

Přestřelku v Dallasu natáčel živě i jeden ze svědků. Na záznam se můžete podívat zde:

Micah X. Johnson zemřel v garážích, kde se zabarikádoval a vyhrožoval, že použije výbušniny. Ty nakonec ale použila zásahová jednotka, která k němu vyslala policejního robota s trhavinou, po jejímž výbuchu muž zemřel.

Při prohlídce bytu vyšetřovatelé objevili materiál na výrobu výbušnin, munici, pušky a deník, informuje BBC.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz