Usáma bin Ládin

Syn Bin Ládina hrozí džihádem celému světu: Všichni jsme Usáma

Syn Bin Ládina hrozí džihádem celému světu: Všichni jsme Usáma
Zdroj: Twitter

Novou audionahrávku zveřejnil syn Usámy bin Ládina, bývalého vůdce teroristické organizace al-Kajdá. Hamza bin Ládin Vyhrožuje pomstou za smrt svého otce. Nahrávku zachytila organizace SITE, která sleduje aktivity teroristických organizací na sociálníchsítích.

O nové nahrávce informuje izraelský deník Haaretz. Hamza ve 21 minut dlouhé nahrávce nazvané "My všichni jsme Usáma" Spojeným státům slibuje odplatu. Podle analytiků jde o varování, že al-Kajdá získává novou tvář, která může získat podporu v oblasti.

"Budeme pokračovat v útocích ve vaší zemi i v zahraničí v reakci na váš útlak lidu Palestiny, Afghánistánu, Sýrie, Iráku, Jemenu, Somálska a dalších muslimských zemích," říká Hamza. "Nebude to jen pomsta za smrt šejka Usámy, Alláhu smiluj se nad ním, ale pomsta za všechny, kteří brání islám," cituje nahrávku izraelský deník Haaretz.

Usáma bin Ládin byl zabit ve svém pakistánském úkrytu při útoku amerického komanda v roce 2011. Usáma byl duchovní hlavou sebevražedných útoků na USA v září 2001.

Hamza se vedle svého otce vypracoval mezi vůdčí postavy organizace. Po jeho smrti ale zmizel a vůdcem se stal Ajman Zavahrí. "Hamza se nyní má stát novou tváří al-Kájdy, jejíž lídři stárnou. Nová tvář vázaná navíc na zakladatele skupiny Usámu bin Ládina, by mohla přilákat nové bojovníky," varuje bezpečnostní expert Bruce Riedel.
 

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz