Střelba

Zabil 5 mužů zákona, plánoval ale mnohem horší zvěrstva!

Střelec z Dallasu, který ve čtvrtek zabil pět policistů, plánoval mnohem krvavější útok. Vyplývá to ze záznamů v jeho deníku. Policie u něj doma našla navíc velké množství látek k výrobě výbušnin.Vyšetřovatelé se teď snaží dešifrovat vzkazy, které pětadvacetiletý útočník psal vlastní krví na zdi v době, kdy byl obklíčen.

Zkušenosti z Afghánistánu, zásoby látek k výrobě výbušnin a nenávist k bělochům. Kombinace, která střelce z Dallasu vedla k zabití pěti policistů.


Válečný veterán Micah Johnson zamýšlel mnohem brutálnější útok - nacvičoval si použití výbušnin a navštěvoval kurzy bojové taktiky.


Související obsah


Johnsonův útok zřejmě souvisí se smrtí Altona Sterlinga, kterého policista zastřelil v louisianském Baton Rouge. Městem i týden poté zmítají protesty. Na demonstrace včera dohlížely desítky policistů, kteří zatkli na 40 lidí.


Kvůli vyhrocené situaci ve Spojených státech Barack Obama zkrátil svou zahraniční cestu a ze Španělska se vrátil už včera. Americký prezident se zítra setká s rodinami pěti zastřelených dallaských policistů.
 

pez, Maria Jevstafjeva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz