Karel Gott

Karel Gott oslaví 77. narozeniny! Připomeňte si jeho největší hity

Za 3 dny oslaví Karel Gott 77. narozeniny. Král české hudební scény v minulých měsících překonal vážné zdravotní potíže a teď je plný elánu. Oblíbený zpěvák má na svém kontě čtyřicet slavíků a nespočet hitů. Ty největší si můžete s námi připomenout.

Karel Gott oslaví 77. narozeniny už za tři dny. Zlatý slavík v uplynulém roce překonal rakovinu i další potíže a už přemýšlí o návratu na pódium. Na koncertu by určitě zazpíval i své největší hity, které si můžete připomenout.

Trezor je jedna z písní, kterou si Karel Gott za pomoci Ladislava Štaidla sám složil. V roce 1965 byla absolutním rock'n'rollovým hitem. Píseň Když muž se ženou snídá, kterou pro Gotta napsal Palo Habera, tvoří naopak jemné tóny a chytlavá melodie.

"Já jsem si zprvu myslel, že ji Palo napsal pro sebe, ale když jsem s ním mluvil, říkal: Ne, to jsem psal opravdu na tělo Karlovi," prohlásil zpěvák Michal David. "Je to největší profesionál," dodal jednoduše Habera.

Dalším hitem je Lady Karneval, která pro festival v Riu de Janeiro vznikla za rekordních 25 minut! "Koupili jsme si litr myslivce, pili jsme a udělali jsme dobře. Najednou Jirka Štaidl vyřkl dvě slova: Lady Karneval. Já sedl ke klavíru a za pár minut bylo hotovo," vzpomínal na tvorbu písně Karel Svoboda.

Související obsah

"Být stále mlád. Tím chtěl říct, ze i v jeho věku může být člověk mlád a on taky stále mlád je," připomněl další Gottův hit Michal David. Ikona hudební branže pak přezpívala hit skupiny Alphaville i do němčiny a s německým rapperem Bushidem sklízí úspěch i u mladších generací.

Srdce všech dětí si zas získal písničkou k původně koprodukčnímu japonskému seriálu Včelka Mája, kterou teď už zná snad každé dítě v Česku, Slovensku a Německu. Populárními zůstávají také písně To musím zvládnout sám nebo Kávu si osladím.

Související obsah

Mezi hity Karla Gotta, který bude za tři dny slavit sedmasedmdesátku, si prostě každý najde to své. I jeho kolegové. "Začnu asi těmi začátky, já jsem vždycky milovala Oči sněhem zaváté. To jsem úplně slzela, to jsem byla ještě ve škole," vzpomínala Helena Vondráčková.

"Já mám od něj jednu desku, bestovku, kterou mi dal kdysi Láďa Štaidl, abych se to naučil. S Karlem Gottem jsme natočili trezor a další první písničky, takže mám k jeho osobě vztah," řekl zase Petr Janda. "Od Karla? Moon river. To byla taky jedna z prvních, kterou jsem od něj slyšel," doplnil Felix Slováček.

Veronika Petruchová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz