Zajímavosti

Tato hra dobyla svět: Takhle se chytají Pokémoni! VIDEONÁVOD

Pokémoni se po letech opět dostávají do módy. Může za to nová mobilní aplikace Pokémon Go, která za poslední dny strhla miliony lidí. Rozhodli jsme se tuto čím dál populárnější hru vyzkoušet i u nás v redakci!

Ačkoliv hra není v České republice ještě oficiálně k mání, nedočkavci si našli cestu, jak si jí zahrát v tuzemsku i před vydáním. Pro Android se dají na internetu najít instalační balíčky, které je třeba instalovat mimo Obchod Play. Uživatelé iPhonů s iOS se musejí odhlásit z iTunes a změnit si region na USA nebo Austrálii, kde je hra již oficiálně vydaná. Po instalaci aplikace začneme tím, že si vytvoříme svou postavu, tedy trenéra pokémonů. Hned poté můžeme vyrazit do akce!

Pokémoni se objevují všude možně a my je vidíme na mapě ve svém telefonu. Nezbývá tedy, než za nimi dojít a odlovit si je. Pokud to tedy neudělá dříve nějaký jiný hráč v okolí. U nás v redakci jsme zatím moc konkurence neměli, ale venku tomu může být jinak.

Nalezené pokémony chytáte tak, že po nich vrhnete svůj pokéball, některé potvůrky se ale polapení brání a tak není odchycení vždy úplně jednoduché. Své pokémony pak můžete krmit a také samozřejmě cvičit. Po dosažení pátého levelu se můžete přidat k některému z týmů a bojovat se svými pokémony proti ostatním uživatelům.

Související obsah

Hra je silně návyková, má ale i svá úskalí. Tím prvním je bezesporu náročnost pro váš telefon, procenta z baterie vám během hraní mizí doslova před očima. A druhým, závažnějším, problémem je nebezpečí, které hrozí zapáleným hráčům na ulici například od projíždějících aut. Nehod vzniklých hraním této populární hry ve světě stále přibývá.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Nový herní hit může i zabít! Chytání pokemonů v reálném světě má první oběti

Chytil pokémona na sále, zatímco jeho žena rodila. Má své priority...

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz