Pobodání

Mladíka pobodali, ošetřit ale nechtěl. Důvod nepochopíte!

Mladíka pobodali, ošetřit ale nechtěl. Důvod nepochopíte!
Zdroj: Thinkstockphotos

Celý svět loví pokémony. Posedlost novou mobilní hrou Pokémon Go už ovšem začíná nabývat obludných, až nebezpečných rozměrů. Důkazem je příběh dvaadvacetiletého mladíka.

Michael Baker z amerického Oregonu se hodinu pop půlnoci vypravil na procházku, aby si koupil brambůrky a pivo. Cestu si rozhodl zpříjemnit hrou Pokémon Go, která v posledních dnech ovládla internet.


Titul pracuje s takzvanou rozšířenou realitou a nutí hráče, aby virtuální potvůrky pokemóny lovili v reálném světě. Stačí jim k tomu chodit třeba po městě nebo po lese.


Michael byl do telefonu tak zakoukaný, že se cestou srazil s neznámým mužem. A vyzval ho na souboj. Zatímco on měl na mysli virtuální souboj pokémonů, druhý muž jeho výzvu pochopil trochu jinak.


Vytáhl totiž nůž a překvapeného Američana pobodal. Toho ovšem ani zranění, které si nakonec vyžádalo osm stehů, nerozhodilo. Jeho touha chytit všech 151 potvůrek byla tak silná, že hrál dál.


Související obsah


k lékaři nakonec vyrazil až další den ráno. Až nyní Michael Baker přiznává, že riskoval zdraví a život. Navíc nejde o první děsivé incidenty spojené s touto hrou.


Devatenáctiletá dívka ve Wyomingu například při hraní Pokémon Go narazila na mrtvolu v řece, ve státě Missouri zase banda výrostků pomocí "návnady" v aplikaci lákala hráče na odlehlá místa, aby je mohla v klidu okrást.


A raketově vzrostla hlášení o lidech, kteří jsou do hry tak zabraní, že si ani nevšimnou, že vnikli na cizí pozemek. Nebo jim je to možná jedno.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chytil pokémona na sále, zatímco jeho žena rodila. Má své priority...

Máte doma staré kartičky Pokémonů? Můžete za ně dostat neskutečné peníze!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz