Ubytovna

Cizinci brutálně zbili správce ubytovny! Zemřel v nemocnici

Brutální případ řeší plzeňští kriminalisté. Několik cizinců zbilo správce jedné z ubytoven na Borech tak, že po několika dnech v nemocnici zemřel. Policisté dva z pravděpodobných pachatelů zadrželi a kromě těžkého ublížení na zdraví budou obviněni i z falšování bankovek.

Bylo deset hodin večer, když se do ubytovny v Plzni na Borech pokoušeli dostat tři cizinci. Správce jim ale vysvětlil, že tam nemají co dělat a poslal je pryč. Trojici se to ale nelíbilo, a tak na muže zaútočila.

"Po slovní rozepři se dva muži dostali neoprávněně do bytu, fyzicky jej napadli zejména do oblasti hlavy a utekli," popsala policejní mluvčí Martina Korandová. Správce žil i se svojí ženou v bytě přímo v suterénu ubytovny a právě tam ho muži zbili.

Sedmačtyřicetiletého správce odvezli záchranáři ve vážném stavu do nemocnice. Po čtyřech dnech ale muž v plzeňské fakultní nemocnici zemřel.

Policistům se už dva pravděpodobné pachatele podařilo zadržet. Našli u nich také padělané eurobankovky, kterými podle policie platili. Policisté teď pátrají ještě po třetím útočníkovi - i jemu hrozí až šestnáctiletý trest.

Související obsah

Oba útočníci už byli obviněni. "Zahájili jsme trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví a porušování domovní svobody ve formě spolupachatelství," sdělila k případu Korandová.

Podle lidí z ubytovny byl správce nekonfliktní člověk. "Uměl si srovnat pořádek, ale byl to hodnej člověk, rozhodně by nikomu záměrně neublížil anebo někoho bezdůvodně nevykazoval z objektu," popsala správcova známá.

Soňa Vachová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz