Pokémon GO

Pokémoni pronikli do politiky! Loví je prezidenti i Kalousek

Pokémoni pronikli do politiky! Loví je prezidenti i Kalousek
Zdroj: Profimedia / facebook

Pokémony loví lidé po celém světě! Nový fenomén pobláznil i politiky, úlovkem se pochlubil izraelský prezident nebo američtí senátoři. A oblíbené příšerky pronikly i do Sněmovny, kde je chytal třeba Miroslav Kalousek.

Pokemon Go se stal neuvěřitelným hitem takřka přes noc. Příšerky se objevují na bitevním poli, operačním sále nebo v různých muzeích. Všude je pak doprovází desítky lidí, kteří se snaží pokémony polapit. A mezi nimi jsou i politici.

Izraelský prezident Re'uven Rivlin sdílel na Facebooku fotku své pracovny, do níž pronikl Meowth, pokémon připomínající kočku. "Zavolejte ochranku!" připsal ke snímku, kterým si získal hlavně mladší voliče. "Volil jsem tě už předtím, ale teď tě miluju! Jsi král," komentoval jeden uživatel.

V Americe si zase pomocí populární hry vyřizují politici své účty. Kandidátka do senátu ze San Franciska Jane Kimová vyzvala na Twitteru svého protivníka Scotta Wienera na souboj, samozřejmě pomocí pokémonů.

Související obsah

Prvními úlovky se pochlubili i čeští politici. Ve Sněmovně zatím pokémony chytá hlavně štáb Miroslava Kalouska a poslanci TOP 09. "Tohle se tu právě pohybuje v kancelářích Sněmovny. Nemyslím sebe," připsal k fotce, na níž je on sám a žlutý pokémon Drowzee, na Facebooku Kalouskův mluvčí Ondřej Jakob.

Pokémona jménem Gastly zase chytil poslanec TOP 09 Michal Kučera a příšerky už začal lovit i sám Miroslav Kalousek. "Pokrok nezastavíš a módní vlně neodoláš. Na volebním štábu TOP 09 o přestávce chytají Pokémony i konzervativní politici," pobavil předseda TOP 09 své fanoušky na Facebooku.

Ulovil stvoření Nidoran, které připomíná králíka. "Proč neukážete něco pořádnýho? Chceme žít ve státě vedeném lidmi, kteří mají jen na Nidorana?" vtipkoval pod Kalouskovým příspěvkem Tomáš. Jiní lidé se ale pozastavili nad tím, že mají politici na něco takového čas.

Podívejte se na videonávod, jak Pokemon Go hrát:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz