Domácí

Fenomén Pokémon Go: Jak moc chytají Češi? ANKETA

Mobilní hra Pokémon Go dobyla svět! Miliony lidí chytají pokémony na všech možných i nemožných místech, ať to stojí, co to stojí. Je to ale opravdu takový fenomén anebo spíš nafouknutá mediální bublina? Vyrazili jsme si to ověřit do pražských ulic!

Fanoušci pokémonů se dočkali už i u nás. Před několika dny vyšla oblíbená hra konečně oficiálně na českém trhu. I předtím ji ale u nás už hráli desetitisíce lidí. Jak moc je hra oblíbená mezi lidmi, jsme se jich vyrazili zeptat.

Dle reakcí námi oslovených respondentů se o mediální bublinu rozhodně nejedná. Mezi mladými hra opravdu frčí! Polovina námi oslovených mladých lidí přiznává, že chytlavou hru hrají. A když ne oni, tak alespoň velká většina jejich známých: "Skoro všichni v mém okolí to hrají," přiznává mladík, který dle jeho slov zatím ale sám odolává.

Související obsah

Jednu ze slečen jsme dokonce přistihli přímo během hraní této návykové hry. Nezbylo jí, než se nastalé situaci smát. Dost podobně na tom byl i klučina, který postával poblíž tramvajové zastávky se svým otcem. Nakonec se z něho vyklubal jeden z úspěšných youtuberů: "Moc vzácné pokémony zatím nemám, protože jsem teprve v osmém levelu," prozradil nám hoch, který na internetu boduje s videokanálem Mishovy šílenosti.

Naopak u starší generace mobilní aplikace příliš neboduje. Nenarazili jsme dokonce na jediného respondenta nad 30 let, který by hru hrál. I když jich určitě dost existuje. "Znám to, vím, že se to chytá, ale já je nechytám," smála se oslovená paní. "Nechytám. Myslím si, že už tak s tím telefonem trávím dost času," prozradila nám mladá dívka. Všechny reakce najdete ve videu v úvodu článku.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz