Bydlení

Unikátní bydlení: V Česku jsou na prodej stovky hradů a zámků!

Pokud toužíte po tom se stát zámeckou paní, nebo zámeckým pánem, tak teď máte možnost. V současné době je na českém trhu k mání asi 300 zámků a hradů. Pořídit si je můžete ve velmi špatném stavu, ale také už dokonale opravené. Ceny se pohybují od jedné koruny až po stovky milionů.

Prodej zámků a hradů v Česku zažívá boom. Kupují si je Češi, ale i zahraniční investoři. "Proč je to tak levné? Odpověď je jednoduchá, protože následné rekonstrukce vyžadují opravdu velkou částku peněz," řekl TV Nova majitel realitní kanceláře Michal Macek.

Koupit si můžete první sídlo prezidenta Masaryka, zámek Hluboš, nebo třeba zámek Otín, nechvalně proslulý natáčením dětské pornografie. "Každá historie u historických nemovitostí, tak je buď plus nebo mínus v ceně i prodejnosti zakázky," dodává Macek.

V současnosti se ceny pohybují v řádech milionů korun. Avšak některé inzeráty nabízely sídla i v řádech desítek tisíc korun, jako třeba zříceninu hradu Rabštejn. Naopak nejdražším zámkem na prodej byl ten v Klecanech. V přepočtu téměř za miliardu korun.

"Když by mě zámek stál korunu a moc by se mi líbil, určitě bych to viděla jako Danajský dar. Může tam být špatná statika, může to být na vodě, bude tam milion chyb a závad, které je třeba si napřed projít," vysvětluje makléřka Lenka Dušková.

Související obsah

Manželé Kučerovi koupili zámek v Nových Hradech za 14 milionů v polovině 90. let. Luxusní bydlení v Praze vyměnili za zámek s 27 místnostmi. "Stěhovali jsme se sem jako šestičlenná rodina, máme čtyři děti, a ten začátek jsme absolvovali ve spacích pytlích, protože tam nebylo ani funkční topení," vzpomíná majitel zámku Petr Kučera.

Na prodej je i bývalá Invalidovna v pražském Karlíně. Vyvolávací cena státního objektu je přes 600 milionů korun. Výběrové řízení končí 8. srpna. Žádný zájemce se zatím neozval.

Související obsah

"U takhle významných prodejů většinou nabídky chodí až poslední dny před samotným uzavřením výběrového řízení," řekla TV Nova tisková mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Tereza Peprníková.

Pokud tedy máte našetřeny peníze, některý ze zámků může být právě váš!

vbo, Milan Blažek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz