útok v Mnichově

Policie v Mnichově zatkla chlapce (16). Možná pomáhal útočníkovi

Policie v Mnichově zatkla chlapce (16). Možná pomáhal útočníkovi
Zdroj: Profimedia

Osmnáctiletý Ali David Sonboly možná nepřipravoval útok, při kterém v pátek zemřelo 9 lidí a desítky skončily v nemocnici, sám. Policie zadržela v neděli odpoledne šestnáctiletého mladíka. Podezřívá jej, že Sonbolymu s plánováním a přípravou útoku pomáhal, nebo o něm minimálně věděl a nenahlásil to.

Policie potvrdila v neděli večer, že okolo 18:15 provedla razii v jednom z bytů ve čtvrti Laim, kde zatkla šestnáctiletého Afghánce. Podle policistů byl blízkým kamarádem osmnáctiletého útočníka. Okamžitě po útoku sám přišel na policejní stanici, kde o svém přátelství se Sonbolym vypovídal. Policisté ale během vyšetřování zjistili, že část jeho výpovědi neodpovídá realitě.

"Máme podezření, že šestnáctiletý chlapec může být tichým spolupachatelem," uvedli mnichovští policisté v prohlášení, které zveřejnili na sociálních sítích. Mladík je podezřelý, že o zločinu věděl, ale nenahlásil jej.

Policisté také prověřují, jestli nestál za facebookovou výzvou, kterou zveřejnil na falešném profilu před útokem Sonboly. Ta lákala do restaurace, kde pak Sonboly střílel, na nabídku jídla zdarma.

Související obsah

Při pátečním útoku zahynulo 9 lidí. Až na jednu výjimku bylo všem v rozmezí 14 a 20 let. Zranění utrpělo 35 dalších lidí, tři stále bojují v nemocnicích o život. Sonboly celkem vystřelil téměř šedesátkrát. Po svém řádění spáchal sebevraždu.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz