Střelba

Střelba v Berlíně: Pacient zastřelil lékaře, pak spáchal sebevraždu

Střelba v Berlíně: Pacient zastřelil lékaře, pak spáchal sebevraždu
Zdroj: ČTK

Pacient na berlínské univerzitní klinice zastřelil lékaře a poté spáchal sebevraždu. Policie zdůraznila, že nejde o teroristický útok.

Na univerzitní klinice Benjamina Franklina v berlínské čtvrti Steglitz se střílelo! 72letý pacient zde kolem jedenácté hodiny postřelil lékaře, pak obrátil zbraň proti sobě.

Postřeleného 55letého lékaře jeho kolegové okamžitě operovali, život mu ale zachránit nedokázali. Sama klinika se zatím k případu nevyjádřila. Na místě zasahovalo zvláštní policejní komando, žádnou spojitost s terorismem ale nenašlo.

Vrahův motiv zůstává záhadou, muži spolu byli v době činu v ordinaci sami, neexistují proto žádní očití svědkové. Není ani jasné, zda muž přišel do nemocnice opravdu jako pacient, nebo už s úmyslem vraždit.

Jeden ze zaměstnanců německým novinářům řekl, že střelec na doktora zaútočil na chirurgickém oddělení hlavy a krku. Obětí měl být přední ortoped. Pracovníci kliniky i lidé, kteří navštěvovali nebo doprovázeli své známé, doprovodila policie z budovy. Okolí pak uzavřela.

Úterní střelba je už pátým podobným útokem v Německu za poslední týden. Naposledy se v noci na neděli odpálil 27letý Syřan v bavorském Ansbachu, zranil 15 lidí, zabil naštěstí jen sebe.

Minulé pondělí zase 17letý Afghánec napadl ve vlaku cestující sekerou a nožem, čtyři zranil. V pátek zastřelil v obchodním centru v Mnichově mladík 9 lidí. V neděli odpoledne pak mačetou zabil imigrant těhotnou ženu, další dva lidi zranil.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz