Pes

Expert radí, jak přežít útok psa: Ubráníte se jednoduchým trikem

Expert radí, jak přežít útok psa: Ubráníte se jednoduchým trikem
Zdroj: Thinkstockphotos

Asi každý zná člověka, kterého pokousal pes. Miláčci zvířat si někdy nepřipouští, že se to může stát, děje se to ale poměrně často. Bezpečnostní expert teď prozradil dva základní triky, jak se rozzuřenému psu ubránit.

Psi jsou pro většinu lidí mazlíčci, s nimiž mohou spát i v posteli. A pak snadno zapomenou, že jejich miláčci dokážou bleskově zaútočit. Nikdo na to nechce myslet, ale je dobré vědět, jak se v případě napadení psem chovat.

Americký expert na bezpečnost Bill Stanton teď představil dva základní triky, jak útok rozzuřeného zvířete přežít bez větší újmy, případně psa zahnat. Můžete použít buď fyzickou, nebo psychickou formu obrany.

Zároveň ale upozornil, že neexistuje žádný univerzální návod. "Každá situace je jiná. Znejte své tělo a schopnosti," prohlásil Stanton pro portál DailyMail. Je důležité posoudit situaci a jednat až podle toho. Pokud jsou s vámi děti, zachováte se určitě jinak, než když budete sám.

Co nedělat

Když k vám běží divoký pes, měli byste hlavně zachovat klid. Rychle se rozhodněte a jednejte. Pokud budete panikařit a začnete sebou házet, psa to ještě víc rozzuří a zaútočí o to silněji. Bude pro něj také lehčí povalit vás na zem.

Související obsah

Fyzický trik

Instinkt lidem říká, že je lepší útoku čelit a držet z dosahu své končetiny. Jenže byste to měli udělat přesně naopak. "Potřebujete přibíhajícího psa zablokovat, aby vám ublížil co nejméně. Proto se k němu otočíte bokem a nastavíte ruku," popisuje Stanton.

I když to zní hrozně, může vám to zachránit život. "Jinak by se vám mohl zakousnout do nohy, břicha, obličeje nebo vám klidně prokousnout hrdlo. Ať se raději zakousne do ruky, která má méně masa a dvě kosti. Navíc tak máte situaci stále pod kontrolou," vysvětlil expert.

I kdyby vás zvíře povalilo na zem, zůstane zakousnuté do předloktí, čímž si ho stále držíte od těla. Dívejte se spíše na zem než na šelmu a stále buďte v klidu. "Až se pes zakousne, skloňte ruku a trochu s ní trhněte. To je pro něj povel, aby se stáhnul a pustil," dodal Stanton.

Související obsah

Psychický trik

Druhou metodu musíte použít co nejrychleji. Pokud ale vyjde, neutrpíte žádná zranění. "Zastrašíte ho, dojde mu, že by to byl prohraný boj," řekl odborník.

Ještě než k vám pes doběhne, zvedněte ruce a co nejvíce se napřimte. Křičte co nejsilnějším a nejhlubším hlasem, ale neječte strachy. Podobná reakce se radí i v případě, že na vás zaútočí medvěd.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec si dělal selfie video se psem! Ten se zničehonic rozzuřil a děsivě ho pokousal do obličeje

Muž si vzal zlého psa z útulku! Tímto snímkem dojal celý internet

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz