Předpověď

Srpnová předpověď pro letoviska: Deště v Chorvatsku, třicítky v Itálii

Srpnová předpověď pro letoviska: Deště v Chorvatsku, třicítky v Itálii
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Léto a voda patří neodmyslitelně k sobě, obzvlášť v době dovolených. Pokud se ale chystáte spíše než k rybníku za domem vyrazit někam k moři, zkontrolujte si nejprve předpověď počasí! Jinak by se vám také mohlo stát, že se na krásné pláže budete dívat pouze z okna hotelu.

Chorvatsko

Pokud se chystáte trávit prázdniny u moře v Chorvatsku, pak se pokud možno vyvarujte období mezi 20. - 27. srpnem. Právě v tuto dobu totiž meteorologové předpovídají nejvíce přeháněk a silných bouřek. I tak ale budou nejvyšší denní teploty ve většině destinacích tropické - mezi 26 až 34 °C, informuje accuweather.com.

Jestli chcete ale do hlavního města - a to pouze na otočku, rozhodně vyberte jiný termín než druhý víkend v srpnu, bude pršet a sluníčko si příliš neužijete.

Zdroj: Thinkstockphotos

Španělsko

Ve střední a jižní části Španělska bude v srpnu pořádně vedro, rozhodně proto nedoporučujeme příliš dlouhý pobyt na sluníčku. Prvních 14 dní očekávejte denní teploty mezi 33 až 37 °C, od 15. srpna se "ochladí" na 28 až 30 °C. Bouřky budou podle meteorologů vzácné.

To počasí v severním Gijónu bude úplně odlišné. Průměrné teploty se budou držet kolem 25 - 27 °C, od 14. srpna navíc počítejte s častějšími přeháňkami a na konci srpna i se silnými bouřkami.

Související obsah

Francie

Nejchladněji bude v srpnu podle meteorologů v oblasti Amiens, kde většinou bude pod mrakem a teploty zřídkakdy přesáhnou 26 °C. Jinak se ale můžete v pohodě slunit, teploty v zemi se budou pohybovat okolo třicítky, pršet bude jen vzácně.

Řecko

Milovníci moře a tepla, hurá do Řecka! Ať už navštívíte Athény, Santorini nebo Rhodos, očekávejte tropické teploty nad 30 °C a sluníčko! Poslední dva dny prázdnin by vám ale mohl znepříjemnit silný vítr, tak pozor!

Zdroj: Profimedia

Itálie

Pokud nemáte rádi vedro, Itálie není vhodnou cílovou destinací. Následující měsíc teploty zřídkakdy padnou pod třicítku, oproti tomu ale bude hodně bouřit - nejvíce v termínech 20., 21. a 26. srpna. U Boloně bude bouřit častěji - nejhorší počasí předpovídají meteorologové na 11. a 28. srpna.

Související obsah

Belgie

Pokud spíše než válení u moře preferujete procházky, pak Belgii v srpnu vřele doporučujeme! Teploty se budou pohybovat kolem příjemných 22 - 25 °C a ačkoliv má být převážně pod mrakem, přeháňky očekávají meteorologové jen do 9. srpna.

Zdroj: oficiální zdroj

Velká Británie

Na ostrovních státech Spojeného království si příliš sluníčka neužijete. V Británii, Skotsku a v Irsku má jako obvykle pršet. Nebe bez mráčků bude spíše světlou výjimkou.

Polsko

Nejvyhledávanější destinací v Polsku je bezesporu přístavní městečko Gdaňsk. Srpen ale rozhodně není nejvhodnější dobou k návštěvě. Skoro celý měsíc proprší, teploty se budou držet na příjemných 20 - 25 °C.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz