Rekord

Video: Kaskadér seskočil ze 7,5 kilometru bez padáku do sítě!

Lidstvo pokořilo další šílený vrchol - konkrétně americký parašutista Luke Aikins. Bez padáku i tzv. wingsuitu vyskočil z letadla ve výšce 7,5 kilometru a přistál do sítě v poušti u Los Angeles.

Luke Aikins se stal světovým rekordmanem ve skoku z výšky bez padáku. Dosud byl tento rekord "pouhých" 104 metrů. Odvážlivec Aikins tento rekord jedním skokem překonal o 7,5 kilometru. Vyskočil z letadla ve výšce 25 000 stop, tedy 7620 metrů a přistál do gumové záchranné sítě.

Celý pád natáčeli tři další parašutisté, ti ale před dopadem bezpečně otevřeli padák. Aikins ho u sebe neměl a jedinou možností jak přežít, pro něj bylo přistání do obří sítě. Ta se ovšem z výšky několika kilometrů jevila směšně malá. Aikins, který měl na sobě kameru a pád zaznamenal z vlastního pohledu, to na zem zvládl a přistál bezpečně do okraje sítě.

Související obsah

Aikins je filmový kaskadér a má za sebou přes osmnáct tisíc seskoků, ovšem s padákem. První nabídku skočit bez něj před dvěma lety odmítl, ale nakonec se nechal přesvědčit. Na seskok se z místa přistání dívala i celá jeho rodina, manželka, děti i jeho matka. Všichni ho prý v nápadu podporovali.

Na nebezpečný seskok se můžete podívat zde:

Videozáznam ukazuje jeho pád, který trval asi dvě minuty, z několika kamer. Aikins padal rychlostí skoro dvou stovek kilometrů za hodinu a těsně před dopadem do sítě se zvládl přetočit na záda. V této bezpečné poloze přistál do sítě velké 30 na 30 metrů, což odpovídá asi třetině fotbalového hřiště. Síť jeho tým napnul mezi čtyři jeřáby ve výšce šedesáti metrů nad zemí. Hned poté, co ho ze sítě kolegové dostali, oslavil rekord s manželkou a týmem přímo na ploše přistání.

Související obsah

Podobný kousek se povedl Rakušanovi Felixi Baumgartnerovi. Ten v roce 2012 seskočil z výšky 39 044 metrů, ve volném pádu letěl 36 529 metrů a pak přistál na padáku. Nejvyšší rychlost, jakou letěl, byla 1342 km/h. O dva roky ho porazil viceprezident Googlu Alan Eustace. Skočil z výšky o 2,5 kilometru větší. Podrobnosti čtěte zde: Překonal Baumgartnera! Vicešéf Googlu skočil ze 41,5 kilometru!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz