Holení

Holíte si intimní partie? Vážně škodíte svému zdraví, tvrdí vědci

Holíte si intimní partie? Vážně škodíte svému zdraví, tvrdí vědci
Zdroj: Profimedia

Stále více žen si v současné době holí intimní partie. Není to jen módní trend, ale také snaha zajistit si lepší hygienu. Jenže podle doktorů tím zdraví spíše škodí.

Pubické ochlupení na těle nemáme jen proto, abychom se museli otravovat jeho nekonečnou úpravou, má důležitou funkci. Je totiž jakousi přírodní ochranou vagíny - zachytává bakterie a chrání pokožku před podrážděním a třením.

Holením chloupků na intimních místech se zabývali vědci z University of California v San Franciscu a přišli s překvapivým zjištěním - tato činnost vážně škodí zdraví. Z více než 3300 amerických žen mezi 18 a 65 lety, které se výzkumu zúčastnily, se jich holí 84 %. Obecně lze říci, že častěji se holí mladší ženy.

Jako nejčastější důvod uváděly zvýšení hygieny, součást rutiny a také fakt, že jejich vagina vypadá oholená lépe. Většina žen používá k holení žiletku, asi 17 % potom k zastřihnutí bere nůžky. Přibližně 12 % dotázaných si bere na pomoc elektrické strojky a bezmála 5 % žen používá vosk.

Související obsah

Jenže podle vědců vám oholení intimních partií lepší hygienu nezajistí. Ve skutečnosti odstraňování chloupků zhoršuje a dráždí zbývající vlasové folikuly. Holení po sobě také často zanechává drobné ranky, které mohou způsobit abscesy a podporují výskyt stafylokoka, kterého by jinak zachytily chloupky.

Teplé a vlhké prostředí vagíny jsou totiž pro rozmnožování bakterií ideální. "Nejběžnějšími bakteriemi, které se tu vyskytují, jsou zlatý stafylokok a stafylokok skupiny A, které jsou velmi odolné," vysvětlil doktor Kevin Pho, který se na výzkumu podílel. Podle vědců by se holení mohlo podílet i na snadnějším přenosu sexuálních chorob.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je rebelka! Španělka se odmítá holit a vypadá jako medvídek. Není to přirozené, říká

Pěna na holení už není jen na holení! Neuvěříte, na co všechno ji můžete použít

Žena se musí 3x denně holit a doktoři jí nepomohou. ´Každého muže to odpudí,´ pláče

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz