Domácí

Kvůli vousům nemusí respirátor správně těsnit! Lékaři mají jednoduchou radu

Plnovousy se mezi lidmi v poslední době těší velké oblibě. Jenže při nošení respirátoru vousy překáží a ochranná pomůcka pak netěsní tak, jak má. Vousatí muži tak mohou nevědomky ohrožovat šířením viru své okolí i s nasazeným respirátorem. Lékaři proto doporučují, aby se lidé vousů zbavili.

Plnovousy jsou pýchou mnoha mužů. Lékaři ale upozorňují, že s vousy respirátory netěsní tak, jak by měly. Třeba 40letému Tomášovi trčí vousy z respirátoru na všechny strany. Podobně jako kamarádům Oliverovi a Richardovi z Karlových Varů.

"Jestli má člověk vousy, tak v tom případě netěsní jak respirátor, tak rouška, jak by měla," vysvětlil lékař Ladislav Špišák. Muži, kteří chtějí riziko infekce snížit, by se měli podle názoru lékařů oholit.

Stačil jednoduchý test. Při vydechování cigaretového kouře je patrné, že uniká po stranách. Tedy na místech, která kvůli vousům nemají dostatečnou přilnavost.

"A je to i cítit, když třeba mluvím nahlas nebo tak. Cítím, jak mi to jde kolem," potvrdil Richard Šimůnek.

Související obsah

"Nepociťuji jakoby, že nedoléhá. Myslím si, že mi to vždycky krásně vyhladí ty vousy. Jako ten respirátor. A on se přimáčkne krásně," popsal Tomáš Breinreiter.

Ať už lékařům vousáči věří, nebo ne - o vousy přijít nechtějí. I reportér TV Nova dal na radu lékaře a oholil se.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz