Pes

Autistické dívce vzali jediného kamaráda. Pejska odvedla policie

Autistické dívce vzali jediného kamaráda. Pejska odvedla policie
Zdroj: Profimedia

Autistická holčička přišla o svého psího kamaráda, který jí s nemocí pomáhal. Rodině z anglického Lancasteru odvedla křížence policie s tím, že jde o nebezpečné plemeno. Tak to ale vůbec není.

Velký šok zažila sedmiletá Maddison, která trpí autismem a poruchou pozornosti. Na dveře domu zaklepali policisté a vzali jí jediného kamaráda. Fenka Darla je totiž podle policie kříženec pitbulla a jde o nebezpečné plemeno, které Britové nemohou ze zákona chovat doma.

"Dcerka se s ní zamkla na záchodě, aby ji neodvedli," popsala dívčina matka Jenny Armerová pro britský portál Mirror. Podle ní je tříletá fenka kříženec šarpeje a stafordširského bulteriéra, neodpovídá tedy policejním parametrům.

"Dorazili s příkazem a řekli, že odpovídá jejich měřítkům pitbulla. Ani nechtěli vidět, jak se chová. Řekli mi, že se můžu zřeknout práva a podepsat papír, podle kterého bych o Darlině původu nevěděla. Pak by ji ale uspali," doplnila maminka pěti dětí.

 

Vybrala si proto druhou možnost - odvolat se proti rozhodnutí k soudu. Zároveň začala Jenny sbírat podpisy k petici, aby jim Darlu vrátili. Za necelý týden ji podepsalo 7 tisíc lidí. "Mezi nimi i pošťák, popelář a sousedé. Nebezpečná není," dodala s nadsázkou Jenny.

Související obsah

"Musím se bránit, už proto, že je to Maddisonin nejlepší přítel. Uklidňuje ji a když má Maddison problémy, Darla pro mě přijde. Musím ji získat zpátky, dcera je roztržitá a skoro nespí," uzavřela matka. Fenku drží policisté na neznámém místě a návštěvu nepovolili. K případu se odmítli vyjádřit.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz