Zajímavosti

Lékaři varují, Češky se ale dole holit nepřestanou! ANKETA

Ačkoliv nedávné zjištění vědců, že holení intimních partií škodí zdraví, leckoho vyděsilo, české ženy se zdají být v klidu. Alespoň podle reakcí, které jsme posbírali v ulicích. Co ještě na sebe dámy prozradily?

Američtí vědci přišli nedávno s překvapivým zjištěním – holení intimních partií vážně škodí zdraví. Holení po sobě totiž často zanechává drobné ranky, které mohou způsobit abscesy a podporují výskyt stafylokoka, kterého by jinak zachytily chloupky. A že se nejedná o planý poplach, nám potvrdil i uznávaný český gynekolog a sexuolog Radim Uzel: "Velmi časté holení může představovat pro citlivou kůži na pohlavních orgánech poměrně vážné nebezpečí," varuje.

Ač se v posledních dnech o této problematice napsalo mnoho, oslovené Češky na ulici se touto informací zdály spíše překvapené: "To je hloupost, to by potom ohrožovalo zdraví stejně i holení nohou a podobně," reagovala hned první oslovená slečna. Následně přiznala, že nějakou ochranou funkci ochlupení nejspíš má, ale měnit své návyky kvůli tomu rozhodně nebude: "Nebojím se a hrdinně se holím," loučila se s námi s úsměvem.

Související obsah

A podobně na tom byly všechny oslovené dámy: "Myslím si, že je to lepší. Sama se holím a myslím si, že se díky tomu tolik nepotím," prozradila nám mladá paní. "To se ví, že ty chlupy chrání, ale nemyslím si, že by to bylo nějak nebezpečné tělu," odpověděla nám další oslovená, která následně také vyloučila změnu svých návyků: "Určitě se nevrátím k tomu, co bylo dřív." Všechny reakce oslovených žen najdete ve videu v úvodu článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz