Houby

Záhada v lese! Houby na Vysočině vytvořily čarodějný útvar

Neobvyklý přírodní úkaz je v těchto dnech k vidění v lese nedaleko Častonína na Pelhřimovsku. Vyrostl tam takzvaný čarodějný kruh, který je tvořen téměř devíti stovkami hub. Vzhledem ke své velikosti bude zapsán do české knihy rekordů.

Magický kruh z hub je rekordní. Má v průměru přes dva metry a dospělý člověk si do něj klidně lehne. Na místě měřilo také zaměstnanci muzea rekordů v Pelhřimově. "V podstatě ve všech směrech jsme naměřili průměr 2 metry a čtyři centimetry," řekl TV Nova Miroslav Marek z muzea rekordů.

Zdroj: TV Nova

Penízovky splývavé rostou takto v kruhu v lese nedaleko Častonína na Pelhřimovsku. Našel je jeden z místních houbařů. Rekordní je i počet hub, které čarodějný kruh tvoří.

"Těch hub je tam 869, což je opravdu největší počet v takovémhle kruhu. Takto bude tento zajímavý houbařský úkaz zapsán do české knihy rekordů," dodal Miroslav Marek z muzea rekordů.

 

Související obsah

Čarodějný kruh je velmi neobvyklý přírodní úkaz, kdy některé druhy rostlin nebo hub ojediněle rostou v kruzích. Sem tam to je k vidění například u některých druhů trávy nebo mechu. U tohoto častonínského kruhu je jen škoda, že ho tvoří nejedlý druh hub.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz