Google

Jste typičtí Češi? Zkuste rychlý test: Stačí namalovat kroužek!

Jste typičtí Češi? Zkuste rychlý test: Stačí namalovat kroužek!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Vyzkoušejte si jednoduchý test. Nakreslete si kolečko a zjistěte, jestli postupujete jako většina Čechů.

V loni v listopadu vydala společnost Google novou online hru s názvem Quick, Draw!, ve které mají uživatelé 20 sekund na nakreslení různých obrazců - kreslí například velblouda a pračku.

Pro hráče slouží k vyplnění volného času. Cíl hry je však zcela jiný - odborníci se snaží zjistit, jak lidé z různých zemí kreslí. Odborníci se zaměřili, jak malují zcela obyčejný kruh.

Související obsah

Zjistili, že styl kreslení je spojen s geografií a kulturní výchovou, která je hluboce zakořeněná už stovky let. K posouzení mají dostatek materiálu - v květnu letošního roku získala hra 50 milionů unikátních kreseb.

Jak kreslí Češi 

Odborníci porovnali kruhy ze 148 zemí. Rozlišovali, jestli je lidé kreslí ve směru hodinových ručiček, nebo v protisměru. Češi kreslí kruh stejně jako například Rakušané a lidé z Ameriky - tedy proti směru hodinových ručiček a ve velmi podobném stylu.

 

Češi se tím společně s Američany liší od Japonců. Ti kruh kreslí především po směru hodin. Styl koleček se výrazně od Česka liší například v Číně. Důvodem je jiný styl písma, který používají.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz