Pokémon GO

Pokémon Go zakázala první země! Hra prý ohrožuje bezpečnost

Pokémon Go zakázala první země! Hra prý ohrožuje bezpečnost
Zdroj: Profimedia

Hra Pokémon Go se takřka okamžitě stala neuvěřitelným fenoménem. Příšerky mohou lovit lidé po celém světě - kromě jednoho státu. Írán se stal první zemí, která Pokémon Go na svém zemí zakázala.

Zábava, nová přátelství i lepší fyzička. To všechno uvádí hráči aplikace Pokémon Go jako důvod, proč si ji stáhnout a začít "lovit". Obyvatele Íránu ani turisty, kteří by do země zavítali, už ale nic z toho nečeká. Stát totiž hru zakázal.

O zákazu rozhodla Komise pro virtuální prostor, která dohlíží na aktivity Íránců na internetu. Oficiálním důvodem pro nečekané rozhodnutí byly bezpečnostní otázky, dále to ale komise nespecifikovala.

I přes zákaz a blokaci serverů dokázali někteří Íránci u lovení příšerek zůstat. "Je to docela těžké, když se musíte v ulicích soustředit na chytání pokémonů a zároveň sledovat, jestli po vás nejde mravnostní policie. Život je těžký," napsal uživatel, který si říká Narges, na Twitter.

O bezpečnost hráčů, kteří jsou při Pokémon Go vtaženi do virtuální reality, se ale obávají i další úřady a státy. Při hře už se několik lidí zranilo, protože nedávali pozor na cestu, případně pokémony lovili při řízení. Další hráče zloději nalákali na odlehlé místo a okradli.

Související obsah

Ani odborníci na kybernetickou bezpečnost nejsou z fenoménu Pokémon Go nadšení. Varují před tím, že miliony uživatelů dávají všanc svá nejsoukromější data a neuvědomují si, k čemu všemu mají aplikace a její vývojáři přístup.

Podívejte se, jak Pokémon Go funguje:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz