Lumír Kantor

Primář Kantor: "Zemanovo směřování na východ je problém!"

Hostem pořadu Vaše téma na TN.cz byl primář Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Lumír Kantor, který kandiduje do Senátu za KDU-ČSL

Lumír Kantor je také předsedou České neonatologické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně, pedagog Lékařské fakulty Univerzity Palackého a působí také jako soudní znalec.

S nabídkou kandidatury do senátu ho oslovila KDU-ČSL. "Postupem času jsem se setkal s řadou mých blízkých, přátel, kamarádů a vše zodpovědně zvažoval. Výsledkem je rozhodnutí kandidovat za olomoucký volební obvod a stát se členem Senátu," píše na svém webu Lumír Kantor.

"Absolvuji hodně jednání na minsterstvu zdravotnictví a na jiných ministerstvech a vím, že tam jsou dveře, za které se odborník nedostane a kde už musí vyjednávat politik," vysvětloval v pořadu Vaše téma své rozhodnutí kandidovat.

Všechny díly pořadu Vaše téma si můžete pustit zde.

Jakými tématy chce zaujmout voliče? Čeho by chtěl v Senátu dosáhnout? Jak chce skloubit funkci senátora se svými ostatními funkcemi v nemocnici? O tom všem bude Lumír Kantor mluvil s moderátorem pořadu Vaše téma Františkem Bůžkem.

Kantor také patří mezi lidi, kteří se snaží najít protikandidáta pro prezidenta Miloše Zemana, v pořadu Vaše téma vysvětlil, co mu na současné hlavě státu vadí.

"Problém je to směřování zpátky na Východ a to kontaktování s ruskými strukturami. Já jsem z Olomouce a tady byly sovětská vojska 25 let," připomíná kandidát do Senátu.
 

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz