Jeřáb

V Česku postavili nejvyšší jeřáb!! Kolos měří 119 metrů

Nejvyšší jeřáb v České republice, ale i na Slovensku, ve čtvrtek poprvé postavili v Praze vedle budovy City Tower na Pankráci. Kolos měří 119 metrů a stavaři ho využijí při stavbě kanceláří.

Jeřáb je v České republice měsíc a toto je první akce, kdy se představí veřejnosti. Jedná se o největší pásový jeřáb v České republice i na Slovensku. Jeho nosnost je 750 tun a vlastní ho firma Hanyš.

Od neděle postupně naváželo několik tahačů jednotlivé součásti jeřábu a od pondělí probíhala montáž. Sestava jeřábu je tentokrát postavena do výšky 119 metrů, možné je to ale až do 170 metrů. Vedle City Tower na pražském Pankráci bude stavět další kanceláře.

Nejtěžší břemeno, které se bude v průběhu stavby zvedat, váží 46 tun a bude se pokládat do vzdálenosti 92 metrů od jeřábu.

has/mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jeřáb

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz