Pštros

Policisty na Vysočině zaměstnal uprchlík. U dálnice běhal pštros!

Netradiční podívaná se naskytla řidičům, kteří ve čtvrtek dopoledne projížděli po dálnici D1. Kolem silnice totiž běhal pštros.

Policisté z Velkého Beranova na Vysočině zasahovali ve čtvrtek kolem půl desáté večer u hodně kuriózního případu. Někomu z chovatelů utekl pštros a pobíhal v blízkosti svodidel na 142. kilometru ve směru na Brno. Protože hrozilo, že vběhne do silnice, museli policisté jednat rychle.

Okamžitě kontaktovali chovatele pštrosů v blízkém okolí a snažili se co nejrychleji zajistit jeho odchyt. "Policisté na místě situaci vyhodnotili jako velmi vážné ohrožení provozu a snažili se zvíře odchytit vlastními silami, aby zabránili případné kolizi s projíždějícími vozidly," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po chvíli se pštrosa skutečně podařilo chytit a udržet ho v bezpečném prostoru od dálnice. Zvířete se ujala záchranná stanice v Pavlově. Při zásahu nebyl zraněn ani pštros, ani nikdo z přítomných lidí.

Související obsah

Na Vysočině ale mají s útěkem exotických zvířat už zkušenosti. "Před několika lety jsme museli řešit odchyt klokana, který utekl chovatelce a pohyboval se kolem středových svodidel na dálnici D1," dodala Čírtková.

mom, TN.cz

K tématu Pštros

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz