Moderátorka

Hodně líčení ano, baculky ne! Osm moderátorek vyhodili z televize

Hodně líčení ano, baculky ne! Osm moderátorek vyhodili z televize
Zdroj: YouTube.com

Egypt přišel hned o osm televizních moderátorek najednou. Státní televize totiž rozhodla, že před kamery mohou jen krásně štíhlé ženy. Bojovnice za práva žen jsou pohoršené a vyhazov kvůli silnější postavě označují za násilí na ženách. Pochopily by prý ale, kdyby moderátorky vyhazovali kvůli silnému nánosu make upu.

Egyptská státní televize ERTU vyhodila hned osm hlasatelek, které nesplňovaly nové požadavky na vzhled egyptské televizní moderátorky. Na obrazovku prý byly příliš silné, informuje britský The Independent.

Bojovnice za práva žen z Women's Centre for Guidance and Legal Awareness označily rozhodnutí televize vyhodit ženy kvůli nadváze za protiústavní. Zároveň vyzývají vedení televize, aby se omluvilo.

Související obsah

ERTU prý ale ani pod nátlakem své rozhodnutí nezmění . Pokud se budou chtít moderátorky na televizní obrazovky vrátit, budou muset zhubnout. Vedení televize ale trochu zmírnilo negativní dopad na veřejnost slibem, že ženy budou po dobu hubnutí stále dostávat finanční odměny.

"Naším problémem je, že hodnotíme lidi hlavně podle vzhledu a ne podle jejich vystupování. Chápala bych toto rozhodnutí, kdyby tyto tváře vyhodili kvůli tomu, že dělají svou práci špatně, nebo kdyby měly příliš make-upu," řekla novinářům předsedkyně káhirského Sdružení pro rozvoj a posílení práv žen Eman Beibersová.

"Nevadí, když je moderátor tlustý nebo štíhlý, pokud on nebo ona nevypouští do éteru neslušná slova a pokud ví, jak se správně chovat k hostům," říká Beibersová. "Výborným příkladem je i Oprah Winfrey,"dodává.
 

lud, TN.cz

K tématu Moderátorka

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz