Lékárna

Případ mrtvého miminka v lékárně: Policie už ví, jak zemřelo

Pětiměsíční Pavlík, kterého před týdnem přinesla matka mrtvého do kopřivnické lékárny, nebyl obětí trestného činu. Od narození trpěl nemocemi a zemřel přirozenou smrtí, zjistili lékaři při pitvě. Policie vyšetřování ukončila.

Pracovníci kopřivnické lékárny zůstali v úterý ráno v šoku. Mladá žena přinesla do lékárny mrtvé miminko a žádala o pomoc. Spekulovalo se o usmrcení z nedbalosti, záhadný případ ale nakonec policie odložila.

Maminka pětiměsíčního dítěte od začátku tvrdila, že byl těžce nemocný a ani ona ani její partner mu neublížili. "Ještě okolo půlnoci jsem kontrolovala, zda je Pavlík v pořádku. Bylo to moje dítě, na to bych přece jako máma nikdy nesáhla," svěřila se zoufalá matka portálu Blesk.cz.

Její verzi potvrdili i lékaři, kteří prováděli pitvu, a následně policie. "Nařízená pitva neprokázala cizí zavinění. Smrt nastala pravděpodobně z důvodu zdravotního stavu dítěte," uvedla policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Související obsah

Chlapec dýchal pomocí hadiček a přijímal pouze umělou výživu, měl také za sebou několik operací. "Věc bude s největší pravděpodobností odložena, neboť okolnosti případu nenasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin," doplnila Sikorová.

Vyděšená matka nesla nejdříve chlapečka k lékaři, před osmou hodinou ráno bylo ale ještě všude zavřeno. Proto požádala o pomoc v lékárně, kde se pokusili dítě oživit. Ani přivolaní záchranáři už ale nedokázali miminku pomoci. Případ si pak převzala policie, která po týdnu vyšetřování ukončila.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz