Praha

Policie: Grázlové za smrt učitelky nemůžou, hrozí jim směšný trest

Policie uzavřela vyšetřování případu brutální šikany učitelky na střední průmyslové škole na Třebešíně v Praze. Navrhla obžalovat tři studenty z trestných činů omezování osobní svobody a výtržnictví.

Pražští kriminalisté se případem zabývali od začátku letošního roku - tehdy se na veřejnost dostaly záběry, na kterých mladíci zesměšňují svoji učitelku, křičí na ni, dotýkají se jí a brání jí odejít ze třídy.

Učitelka krátce po té, co se šikana dostala na veřejnost, zemřela, vyšetřování ale vyloučilo, že její smrt souvisí s tím, co zažívala při vyučování ve třídě.

Kriminalisté vyšetřování uzavřeli na základě svědeckých výpovědí a znaleckých posudků. Spis policie odeslala státní zástupkyni pro Prahu 4. Vzhledem k věku žáků, nemůže teď policie více k případu říci.

Související obsah

Co se týká trestů, tak pokud by šlo o dospělé, hrozil by jim za omezování osobní svobody a za výtržnictví až dvouletý trest ve vězení. Vzhledem k tomu, že jsou mladiství, je sazba za podobné zločiny poloviční.

Jeden ze studentů byl ze školy podmínečně vyloučen, další dva škola vyloučila. Tehdejšího ředitele Františka Bártla kvůli případu odvolali pražští radní, Bártl ale zažaloval školu i magistrát. Jeho odvolání tak bude řešit soud.

Takhle jsme o případu informovali po vypuknutí kauzy:


 

Karla Mráčková, TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz