Kouření

Jste závislí na kouření? Vyzkoušejte si jednoduchý test!

Jste závislí na kouření? Vyzkoušejte si jednoduchý test!
Zdroj: Thinkstockphotos

Dáte si cigaretu tak maximálně v hospodě, nebo už ráno nemůžete dospat, abyste si mohli zapálit? Téměř každý kuřák vám bude tvrdit, že přestat kouřit pro něj není žádný problém, podle průzkumů je ale asi 80 % lidí, kteří si dají cigaretu, na kouření závislá. Jak jste na tom vy?

Česká republika zahájila boj s kouřením. Nejenže politici v těchto dnech jednají o přísném protikuřáckém zákonu, ale krabičky od cigaret musí být nově pokryty odstrašujícími obrázky, které upozorňují na škodlivost kouření. A aby toho nebylo málo, vznikl i speciální web, který má pomoci s odvykáním kouření.

Stránku s názvem koureni-zabiji.cz představil před několika dny národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, odkaz na ně bude od teď na každé krabičce od cigaret. Najdete tady nejen zajímavé statistiky, ale i rady jak přestat kouřit, kontakty na odborníky či příběhy lidí, kterým se závislost podařilo porazit.

Související obsah

Kromě toho se můžete také otestovat, jestli jste na cigaretách závislí. "Dotazník může být účinnou a jednoduchou pomocí při hodnocení míry závislosti na nikotinu (cigaretách) u dospělých kuřáků," píše se na stránkách. Pokrývá jednotlivé složky závislosti: nutkání kouřit, abstinenční symptomy, ztráta kontroly, změněné vnímání času, snížený zájem o jiné aktivity a užívání přes vědomí rizika; kromě tolerance, tu dotazník neměří. Otestovat se můžete TADY.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR! Používáte elektronické cigarety? Tohoto muže málem zabily! Co se mu stalo?

SKANDÁL A PROTESTY KUŘÁKŮ! Evropská Unie zakáže mentolové cigarety

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz