Zahraničí

Ruský závod hlásí únik radiace! Sedm lidí skončilo v nemocnici

Ruský závod hlásí únik radiace! Sedm lidí skončilo v nemocnici
Zdroj: Profimedia

Sedm lidí bylo převezeno do nemocnice s podezřením na ozáření kvůli mimořádné události v experimentálním strojírenském závodě OKBM Afrikantov, který vyrábí jaderné reaktory pro lodi a ponorky a také zařízení pro jaderné elektrárny. Záření podle ruských médií neproniká mimo prostor areálu.

V pátek došlo v ruském závodě OKBM ve městě Nižnij Novgorod podle ruského portálu Interfax k úniku radiace. Podle informací portálu bylo sedm zaměstnanců továrny převezeno na speciální oddělení do nemocnice v Moskvě.

Mluvčí závodu Natalya Popovová pro Interfax uvedla, že se jedná o lokální problém a radiace se při nehodě nerozšířila mimo areál továrny. Dávka záření, které byli pracovníci vystaveni, byla podle mluvčí nevelká, situace v továrně je normální.

Odborníci po nehodě provedli v okolí měření, výsledky podle Interfaxu ukazují na to, že je množství záření v normálu, místní obyvatelé nejsou ohroženi na životě.

Související obsah

OKBM Afrikantov je ruská společnost zabývající se výrobou nukleárních reaktorů pro ruské ledoborce a ponorky a také vývojem zařízení pro jaderné elektrárny včetně experimentálních reaktorů.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz