Víno

Rozlili jste víno? Poradíme, jak se odolných skvrn jednoduše zbavit!

Rozlili jste víno? Poradíme, jak se odolných skvrn jednoduše zbavit!
Zdroj: Thinkstockphotos

Skvrny od vína patří mezi ty nejodolnější ze všech, neznamená to ale, že se jich nejde zbavit. Stačí jen vědět, jak na to.

Stalo se to snad každému - při otevírání vína se vám podařilo kapku vylít nebo jste nedopatřením strčili do skleničky a skvrna byla na světě. Nad bílým vínem ještě mávneme rukou, ale to červené dokáže koberec či oblečení úplně zničit.

Není ale potřeba hned propadat panice, už naše babičky věděly, že každý problém má řešení. A i se skvrnami od vína si dokázaly poradit. Přečtěte si některé ze zaručených tipů!

Patrně nejznámější a nejpoužívanější technikou na odstraňování skvrn od vína je použití soli. Pokud se vám podaří víno vylít, skvrnu co nejdříve solí zasypte, dokáže vytáhnout vlhkost. V případě, že je skvrna na koberci, nechte sůl působit alespoň dvě hodiny. Pak ji vysajte a skvrnu dočistěte teplou vodou. Posolenou skvrnu na šatech co nejdříve vyperte.

Související obsah

Proti červenému vínu prý skvěle zabírá víno bílé, skvrnu polijte a po nějaké chvíli vysušte ubrouskem, dejte si ale pozor, aby ubrousek nebyl barevný. Podobný účinek má také citronová šťáva, tu poté opláchněte teplou vodou.

Zaručené je údajně také namočení špinavé látky do horkého mléka nebo octa, pak stačí vyprat v běžném prášku.

Bez šance ale nejste ani tehdy, když už skvrny od vína zaschnou. Zkuste na ně použít holicí pěnu, nechte chvíli působit a vyperte. Zaschlé skvrny dokáže odstranit také čpavková voda.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz