Zahraničí

Filipínský prezident se přirovnal k Hitlerovi, zmasakroval by miliony!

Filipínský prezident Rodrigo Duterte sám sebe přirovnal k Adolfu Hitlerovi a prohlásil, že by byl rád, kdyby mohl pozabíjet 3 miliony uživatelů drog v zemi. Uvedl to ve svém projevu po návratu návštěvy Vietnamu.

V proslovu ve městě Davai, při kterém přirovnal filipínskou válku se zločinem k masakrování židů za Adolfa Hitlera, také řekl, že ho jeho kritici označují za Hitlerova blízkého příbuzného. "Jestli Německo mělo Hitlera, pak by Filipíny měly mít...," nedokončil větu Duterte a po krátké pauze ukázal na sebe.

Duterte se dostal k moci po květnových volbách díky příslibu, že skoncuje s drogami a korupcí v zemi. 30. června nastoupil do úřadu a od té doby bylo během policejních razií a akcí zabito více než 3 100 lidí.

Související obsah

Filipínský prezident je známý nejen díky brutální kampani vůči drogám a korupci, ale také kvůli agresivním výrokům vůči svým kritikům, kteří ho kritizují kvůli porušování lidských práv. Nadával například americkému prezidentovi Baracku Obamovi nebo papeži Františkovi.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz