Parkovací zóny

Hromadná žaloba na parkovací zóny! Právník: Chceme je zrušit!

Hromadnou žalobu na Prahu kvůli zavedení parkovacích zón podá za desítky lidí právník Ondřej Pecák do konce příštího týdne. Bude žádat jejich okamžité zrušení. Podle něj vznikly zóny protizákonně. Problémy s parkováním totiž prý řeší až v druhé řadě.

V prvé řadě vytáhnout z lidí peníze. A až v té druhé a ještě bůhví kdy vyřešit problémy s parkováním. Takový účel mají nové modré zóny v Praze podle advokáta Ondřeje Pecáka. Ten se proto rozhodl vyzvat lidi, aby podali na hlavní město hromadnou žalobu. Přidalo se k ní zatím několik desítek nespokojených lidí. "Budeme žalovat hlavní město Prahu a naším cílem bude zrušit tu aktuální zónu tak, jak je nastavená," je odhadlaný Ondřej Pecák.

Související obsah

Parkovací zóny podle advokáta nejsou v souladu se zákonem především proto, že zóny se prý zavedly na místech, kde dříve problém s parkováním nebyl. Problémem bylo jen to, že za stání před domem lidé neplatili. Praha navíc nezřídila žádná záchytná parkoviště a vydala více rezidenčních karet, než je parkovacích míst. Jinými slovy - prodává něco, co neexistuje.

Související obsah

Proti tomu se radnice brání. "Ten poplatek, který je vybírán od Pražanů, není jaksi předplaceným stáním. Je to částečný poplatek za zábor veřejného prostranství," tvrdí náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Od včerejška přitom začaly platit nové parkovací zóny na Praze 8. Karlínu, Kobylisům, Ládví a Libni - obloukem se vyhni! A nikoli z důvodu bezpečnosti, ale jednoduše proto, že tu nezaparkuješ, žertují místní.

Související obsah

Praha 8 je v tomto roce poslední městskou částí, kde nové parkovací zóny pro rezidenty vznikly. Advokát Pecák ale spolu s žalobou do konce týdne podá i návrh na nařízení předběžného opatření, které by zóny zrušilo okamžitě.

tn.cz / gar

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz