černý čaj

Černý čaj dokáže zázraky! Pijte ho při chřipce i na vysoký tlak!

Černý čaj dokáže zázraky! Pijte ho při chřipce i na vysoký tlak!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Černý čaj je považován za vůbec nejrozšířenější čaj. Nejenom kvůli své výborné chuti. Přestože si ho na rozdíl od mnoha jiných druhů zřídka spojujeme s pozitivními účinky na lidský organismus, neměli bychom zapomínat, že i v tomto směru může být účinným pomocníkem a to i při chřipce.

Během chřipkových onemocnění je obecně doporučováno pít více tekutin než je běžné. Tělo je vlivem zvýšené teploty dehydrováno, a proto je nutné častěji pít. Vhodným nápojem je čaj, který má schopnost regulovat tělesnou teplotu. Při horečce tělo ochlazuje a naopak při podchlazení organismus rozehřívá. Černý čaj je i téměř jediným vhodným nápojem při chřipce střevní.

Dobrý i léčivý

Černý čaj při jeho výrobě prochází fermentací. V důsledku toho má zvýšený obsah kofeinu oproti jiným druhům. Účinky černého čaje jsou proto povzbudivé, a to i díky vitamínu B1. 

Černý čaj svojí lehkou trpkostí i srovná žaludeční problémy a má antioxidační účinky. Tři šálky tohoto černého nápoje denně významně snižují jak systolický, tak diastolický tlak. Tvrzení o blahodárném vlivu čaje na naše srdce se zakládá na výsledcích studie, do které bylo zapojeno 95 dobrovolníků ve věku od 35 do 75 let.

Polovina z nich popíjela třikrát denně pravý černý čaj, zatímco druhá půlka dostávala jen placebo. To svou chutí sice bylo od pravého čaje k nerozeznání a obsahovalo i příslušnou dávku kofeinu, avšak ve skutečnosti nepocházelo z čajové rostliny. Po půl roce se ukázalo, že lidé pijící pravý černý mok mají krevní tlak v průměru nižší než ti, kteří dostávali jen placebo.

Související obsah

Pozitivních efektů je víc. Černý čaj obsahuje látky, které brání vzniku rakovinového bujení. Pití tohoto nápoje podporuje náš imunitní systém. Díky němu více spalujeme tuky. Má také antivirové účinky. Má pozitivní účinky na naše cévy a tím snižuje riziko vzniku aterosklerózy, srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz