Taxi

Válka mezi taxikáři! Řidič Uberu střílel v Praze po konkurentech

Válka mezi taxikáři! Řidič Uberu střílel v Praze po konkurentech
Zdroj: TN.cz

Střelbou vyvrcholil konflikt mezi taxikáři a řidiči společnosti Uber dnes v noci v Praze. Zasahovala i policie, která ujíždějícího útočníka zadržela. Údajně už po taxikářích v centru města střílel před dvěma týdny.

Incidentu na pražském Florenci se účastnili tři taxikáři. Dva běžní a třetí byl řidič společnosti Uber. Je známo, že mezi těmito dvěma skupinami nepanují příliš přátelské vztahy a záhy se to ukázalo i v praxi.

Související obsah

"On vytáhl pistoli, vystřelil do vzduchu a pak s ní mířil na nás. Ještě na nás najížděl, ale to už jsme volali policii," řekl TN.cz jeden z napadených taxikářů. Když to řidič Uberu viděl, rozhodl se ujet pryč. To ale bylo marné - vyslaná policejní hlídka ho zadržela v nedaleké Husitské ulici.

Po zadržení se ukázalo, že mužova pistole je "jen" plynová. "Byla to plynovka, ano. Ale to nic neznamená. Kamarád mi nedávno říkal: ´Počkej, brzy se bude střílet. A je to tady," popisuje rozjitřenou atmosféru mezi řidiči taxi a řidiči společnosti Uber napadený muž. Podle něj je střelec tentýž muž, který před dvěma týdny střílel po taxikářích z plynové pistole i v Masné ulici.

Související obsah

"Hlídka muže dopadla v Husitské ulici a našla u něj skutečně plynovou pistoli. Zbraň jsme zajistili a případ řešíme jako výtržnictví," doplnil k události policejní mluvčí Jan Daněk.

“Jsme zděšeni tím, co se stalo našemu partnerskému řidiči. Je to poctivě pracující člověk, který si chce vydělat na živobytí a byl úplně nesmyslně napaden skupinou řidičů taxi. Teď se plně soustředíme na to, abychom mu poskytli veškerou podporu, kterou potřebuje, včetně právní a finanční pomoci. Náš tým je s ním stále v kontaktu a jsme rádi, že jako oběť napadení neutrpěl fyzická zranění. Případ byl oznámen policii, která ho vyšetřuje. Budeme s policií a dalšími orgány plně spolupracovat a poskytneme jim všechny informace, které budou pro rychlé vyšetření případu potřebovat," říká manažerka komunikace Uber pro střední a východní Evropu Ilona Grzywinska.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz