Klaun

Vyšinutí klauni už útočí i v Česku! Oběti natočily děsivé VIDEO

Lidé převlečení za šílené klauny řádí už i v České republice. Člověk v kostýmu a masce obtěžoval řidiče u Libchav na Orlickoústecku. Vlna podobných útoků se šíří světem ze Spojených států.

Na co se Češi doteď dívali v televizi, už někteří zažívají na vlastní kůži. Děsivé video, na němž na projíždějící auto zaútočil strach nahánějící klaun, natočili lidé poblíž Ústí nad Orlicí. Policie teď údajně zjišťuje, čí tvář se skrývá pod maskou.

Člověk převlečený za šíleného klauna hodil proti jedoucímu autu hadrovou panenku. Žádnou škodu neudělal, zato posádku pořádně vyděsil, jak je slyšet i na nahrávce. Panuje však pochybnost o její pravosti - celý útok může být jen "divadlo".

Vlna podobných útoků se šíří ze Spojených států, klauni útočí ale i v Evropě. V Rostocku 19letý mladík utrpěl vážná poranění hlavy a rukou poté, co ho baseballovou pálkou zmlátil muž oblečený do hororového kostýmu. Ten samý den a v tom samém městě děsivý klaun útočil ještě jednou - tentokrát nožem.

Související obsah

Přepadení klaunem ale nejsou nic nového ani v Česku. Policie si stále neví rady s případem, který se stal před více než rokem. Muž převlečený za klauna přepadl v Ústí nad Orlicí čerpací stanici. V ruce měl samopal a není vyloučeno, že byl pravý.

Od obsluhy vzal papírové bankovky a policie stále doufá, že muže někdo pozná. Jakékoli poznatky například o tomto kostýmu by měli lidé volat na linku 158. Ke zranění ženy, která na benzince obsluhovala, při loupeži naštěstí nedošlo.

Stačí přitom navštívit prodejnu s podobným zbožím a za klauny byste hned dokázali převléct celou rodinu. Zatímco v Americe tyto modely frčí, Češi mají raději spíš čerty. "O masky klaunů není zatím žádný zájem," potvrdila prodavačka kostýmů z Pardubic. Právě dostupnost masek ale nejvíce stěžuje práci policii.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO JAK Z HORORU: Běželi lesem, když v tom se za nimi vynořil šílený klaun s nožem!

Děsiví klauni: Bacha, budete se bát!

Petr Brzek/epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz