Ostatky

Neúcta k mrtvým: Ostatky leží místo v hrobech na hromadě u zdi!

O zneuctění lidských ostatků mluví majitelé hrobů na hřbitově v Katovicích u Strakonic. Radnice tam nechala převézt kosti z původního hřbitova, na které narazila firma při výkopu kanalizace. Ostatky ale neskončily zpátky v zemi. Místo toho už skoro dva měsíce leží na hromadě u zdi.

Stovky různě velikých lidských kostí vyčnívají z hromady hlíny. V místech, kam má každý návštěvník hřbitova přístup. Podle místních obyvatel je to nevídaná neúcta k mrtvým.

Původně byly ostatky pohřbeny vedle kostela, na dnes už neexistujícím hřbitově. "Hřbitov v těchto místech byl asi do konce devatenáctého století," upřesnil místostarosta Katovic Jindřich Zdráhal.

Podle místních si ale ani dávní předkové nezaslouží, aby se s jejich ostatky takto zacházelo. Nechtějí ani domyslet, co by se stalo, kdyby se otevřenou bránou na hřbitov dostali třeba psi.

Související obsah

Hromada plná lidských kostí leží jen dvacet metrů od posledních hrobových míst. Po našem upozornění se případem začala zabývat i policie. "Na základě vašeho poznatku policejní hlídka informaci prověří, zda došlo k protiprávnímu jednání," potvrdila policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Vedení Katovic připouští, že vedle výstavby kanalizace a opravy chodníků zapomnělo ostatky zemřelých opět důstojně pohřbít. I na to, že se blíží Dušičky. "Úplně nám nedošel souběh těchto termínů, je pravdou, že se teď pohybuje poměrně hodně lidí na hřbitově," souhlasil Zdráhal.

Vedení obce už proto slíbilo, že nejpozději do poloviny listopadu ostatky ze hřbitova zmizí.

Jiří Bydžovský/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz