Dítě

Zvrat v úmrtí Elišky (1): Zemřela násilnou smrtí, matku hlídá policie

Úmrtí malé Elišky na Hodonínsku nezpůsobilo očkování, jak tvrdili její rodiče. Policie dnes naznačila, že dítě bylo násilně zabito a zabývá se touto verzí události. Další informace ale kriminalisté neuvolnili.

Včera jsme na TN.cz informovali o záhadném úmrtí šestnáctiměsíční holčičky ve Vacenovicích na Hodonínsku. Její matka na sociálních sítích naznačovala, že úmrtí by mohlo souviset s očkováním, které dívenka několik hodin předtím podstoupila.

Policie včera informaci o úmrtí dítěte potvrdila, ale bez bližších podrobností. Dnes ovšem policisté vyvrátili verzi o úmrtí po očkování s tím, že holčička zemřela patrně násilnou smrtí.

"V úterý 1. listopadu jsme přijali oznámení o úmrtí dítěte na Hodonínsku. Na základě zjištěných informací v souvislosti s vyšetřováním jsme zjistili, že úmrtí dítěte nesouvisí s jeho očkováním. Kriminalisté krajského ředitelství prověřují zejména verzi nasvědčující násilnému úmrtí dítěte. Vzhledem ke stádiu vyšetřování nelze v současné době poskytnout žádné konkrétní a podrobnější informace k tomuto případu," uvedla mluvčí policie Štěpánka Komárová.

Matka Elišky se zhroutila a v současné době je na psychiatrii. Ještě předtím byla hospitalizována v nemocnici v Kyjově, kde ji podle svědků hlídali policisté.

Snažila se matka navést na falešnou stopu?

Matka dítěte na Facebooku zmínila, že dívenka byla několik hodin před smrtí na očkování vakcínou Priorix proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a naznačila možnou souvislost.

Související obsah

"Byla na očkování vakcínou priorix. Dopoledne byla unavená, tak usnula, spala dvě a půl hodiny zhruba. Pak se vzbudila a já jí změřila teplotu a dala oběd. Chtěla mlíčko, tak jsem jí ho dala a usnula. Otočila se na bříško a nosánkem do duchny, tak jsem jí nechala spát... Pak jsem tam došla a ona nedýchala. Šla jsem pro pomoc a ona už nedýchala. Prý jsem ji našla mrtvou," napsala na FB matka Elišky.

Rodičům lidé od první chvíle vyjadřovali účast a obec pro ně dokonce vyhlásila peněžní sbírku. "Tu verzi s očkováním nikdo nepotvrdil, ale je tu taková fáma. Neví se, proč umřela, to se vyšetřuje. V obci je pro její rodiče vyhlášená sbírka," řekl včera TN.cz místostarosta obce František Novák.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Matka sdílela na sociální síti snímek svého syna. Za pár týdnů zemřel kvůli něčemu, co bylo na té fotce!

NENÍ V LŮNĚ SAMO! Dojemný ultrazvuk ukazuje umírající dvojče, jak drží za ruku svou sestru

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz