Hrdina

Hrdina z autobusu: Cenu Michala Velíška dostal Jan Dryák! PŘÍBĚH

Zastal se řidiče autobusu a sám byl napaden. Řeč je o 50letém Janu Dryákovi z Prahy, který v úterý za projevenou statečnost převzal Cenu Michala Velíška v rámci společného projektu Tv Nova a Nadace ADRA.

Cenu Michala Velíška za statečnost v úterý převzal Jan Dryák z Prahy, který se loni na podzim zastal řidiče městského autobusu.

Řidiči nadávala trojice mladíků, když pak muži přišel na pomoc Dryák, mladíci se na něj sesypali a zmlátili ho do krve. Celý incident uvnitř dopravního prostředku natočila kamera.

"Já jsem tu situaci vyhodnotil tak, že je nebezpečná a na základě toho jsem dal první ránu... A pak už to začalo lítat. Dostal jsem pár ran do hlavy, něco do břicha," popsal celou událost Dryák.

Související obsah

Útočníci pana Dryáka bili dokonce klackem - a to bez ohledu na přítomnost jeho desetileté dcery. Pak skupinka vystoupila, jako by se nechumelilo. Policisté mlaídky ale záhy dopadli, se dvěma z nich se pak pan Dryák potkal u soudu a oba se mu omluvili. Řidič naopak děkoval.

Pan  Dryák se za svou statečnost dočkal Ceny Michala Velíška. "Samozřejmě si toho vážím a cítím se až nesvůj ve společnosti lidí, kteří tu cenu dostali přede mnou," prohlásil při předávání ceny. "Já jsem pořád doufal, že to dostane někdo jiný," dodal ve vší skromnosti.


Cena Michala Velíška se letos udělila pojedenácté. Loni ji získal Jiří Nesázal, který se v uherskobrodské restauraci Družba postavil největšímu masovému vrahovi v dějinách kriminalistiky - Zdenku K., který tam během oběda postřílel osm lidí, a pak i sebe.

Bára Divišová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hrdina

Důležité Události

Píše se na Deník.cz