Zahraničí

Obří krokodýl uvízl v kanalizaci. Vysvobodil ho až bagr

Na Srí Lance se záchranářům podařilo úspěšně převézt jednoho z největších krokodýlů, který byl na ostrově kdy spatřen. Ohromné monstrum uvízlo v kanálu, když se snažilo najít potravu. Úředníci naštěstí rozhodli, že nebohého plaza zachrání a převezou zpět do řeky.

Velmi netradiční záchranná akce proběhla na začátku týdne na Srí Lance. Kvůli intenzivnímu dešti se výrazně zvedla hladina vody. Proud zanesl ohromného predátora k městu Matara, kde ohromný krokodýl uvízl v jednom z městských kanálů.

Úředníci se naštěstí rozhodli, že zvíře zachrání a převezou zpět do řeky Nilwala. Ohromný krokodýl má téměř 5 metrů a váží kolem jedné tuny. Podle úřadu pro zachování životního prostředí může být krokodýlovi kolem 65 let.

Masivní monstrum čekal náročný převoz, s záchranářům se podařilo kolos naložit na přívěs a převézt k místní řece, kam byl plaz následně vypuštěn.

Související obsah

"Za pomoci místních vesničanů a policie se nám podařilo přesně to, co jsme chtěli, což bylo vypustit krokodýla zpět do míst, odkud přišel, aniž bychom mu nějak ublížili," komentoval záchranu úředník Ravindra Kumar pro YahooNews.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz