Spoření

Máte úspory na obyčejném účtu? Chyba! Pomalu o ně přicházíte

Máte úspory na obyčejném účtu? Chyba! Pomalu o ně přicházíte
Peníze

Ukládáte si peníze na obyčejný účet, ale přitom byste chtěli finance nějak zhodnotit? Běžné nebo osobní účty nabízejí jen velmi nízký úrok! Kam tedy ukládat větší finanční částky? A proč vůbec nemít všechny své úspory na běžném účtu?

Spoření na běžný účet nebo dokonce doma pod polštář je už dávno pasé. Pro tyto účely existují výhodné spořicí účty, které nabízí kdejaká banka. Ty mají o poznání vyšší úrokovou sazbu než obyčejné účty, proto se vám peníze zhodnocují rychleji. Pokud navíc uspořené peníze potřebujete mít neprodleně k dispozici, nabízí většina českých bank možnost převést si je na osobní účet okamžitě.


Poplatky za vedení spořicích účtů už jsou také spíše minulostí. Na českém trhu existuje mnoho bank, které si za spořicí účet neinkasují ani korunu, přesto vám ale s výhodným úrokem zhodnotí jakoukoliv vloženou částku. 

 

Související obsah

 
Důvodů, proč mít peníze uložené na spořicím účtu, je ale víc. Jedná se také o otázku bezpečnosti. V případě, že by někdo zneužil vaši platební kartu, může vybrat pouze ty peníze, které jsou uložené na běžném účtu. Spořicí účet je totiž veden separátně a z běžné karty k němu není přístup.


Mnoho lidí také používá bezkontaktní způsob platby. Při následné kontrole stavu účtu se pak diví, jak rychle peníze utratili. V případě, že bude mít člověk většinu peněz na spořicím účtu, bude mít zároveň kontrolu, že neutratí větší částku, než má aktuálně na svém osobním účtu.


Založení spořicího účtu není žádná věda. Je možné si ho založit během chvilky online nebo na pobočce vaší banky.


A jakým způsobem spoříte vy? Hlasujte v anketě!

nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz