žaloba

OKD žaluje Bakalu o 25 miliard. A uvažuje o dalších čtyřiceti

Až 65 miliard korun možná bude vedení krachující důlní společnosti OKD požadovat po Zdeňku Bakalovi a společnosti NWR. Vyplývá to ze žaloby, kterou firma poslala k ostravskému krajskému soudu.

Vedení krachující OKD zatím požaduje "jen" 24,5 miliardy korun, uvádí Český rozhlas, který má žalobu k dispozici. Jde o část dividend, které podle OKD firma svým akcionářům vyplatila neoprávněně.


OKD ústy svého mluvčího Iva Čelechovského vzkázalo, že zatím žalobu nebude blíže komentovat. Zároveň ovšem slíbil, že bude velmi brzy svolán tiskový brífink.


Firma mezi lety 2006 a 2012 vyplatila dividendy v celkové výši 65,3 miliardy korun, což je oněch dalších zmíněných 40 miliard, které OKD ještě může požadovat.Kámen úrazu je v tom, že firma ve zmíněných letech vydělala méně, než si akcionáři rozdělili mezi sebou. Existuje tak podezření, že Bakala OKD v podstatě vytuneloval.
 


"Sumu 24,5 miliardy v žalobě vypočítalo vedení OKD jako rozdíl mezi celkovou výší vyplacených dividend do roku 2012 a skutečným ziskem dolů včetně rezerv z předchozích let," uvedl na svém webu Český rozhlas.


Mluvčí miliardáře Bakaly Vladimír Bystrov nechtěl žalobu komentovat se slovy, že ji ještě nemá v ruce a všechny informace tak má jen zprostředkovaně z médií.

pez, TN.cz

K tématu žaloba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz