Finance

Spravujte své účty jako profík! Jak na to? VELKÝ PŘEHLED

Spravujte své účty jako profík! Jak na to? VELKÝ PŘEHLED

Téměř každý člověk s pravidelným měsíčním příjmem má svůj osobní účet. S penězi na něm ale mnoho lidí neumí pracovat hospodárně. Jak spravovat své osobní účty jako profesionál?

Výhody osobního účtu jsou různé. Peníze nemusíte syslit doma a hledat pro ně neustále nové skrýše. Díky přenosné kartě je máte kdykoliv k dispozici a banka vám k obyčejnému účtu navíc nabídne další finanční produkty výhodněji, ať už jde o spořicí účty nebo úvěry. V současné době navíc mnoho bank nabízí vedení osobního účtu zdarma.


Internetové bankovnictví
Pokud máte z různých důvodů své finance uložené na více účtech, může se jejich správa jevit jako poměrně komplikovaná. K přehlednému spravování peněz slouží internetové bankovnictví, ve kterém najdete veškeré informace o transakcích na jednotlivých účtech. Z internetového bankovnictví můžete zároveň zadávat příkazy k platbám a dalším finančním transakcím, stejně jako si zde můžete nastavit limity pro výběry v bankomatu nebo pro platby u tuzemských či zahraničních obchodníků.


Mobilní aplikace
Všechny tyto výhody internetového bankovnictví však platí pouze v případě, že máte své účty v jedné bance. Pokud máte své finance uložené ve více bankovních institucích, jsou ideální specializované mobilní aplikace. Ty vám umožní nejen správu všech svých účtů, ale také přehled a správu vašich investic.


Rozdělení financí na více účtů

Rozdělení financí mezi více osobních účtů se doporučuje především v rodinách. Ideálně tak, aby každý účet měl svou platební kartu. V případě ztráty a zablokování jedné karty má totiž rodina k dispozici kartu a tím i účet další. Díky tomu nedojde k tomu, že by se rodina ocitla ve velké finanční tísni. 

 

Související obsah


Spořicí účty
Abyste zajistili, že váš osobní účet bude bezpečný a že z něj nikdo neodcizí velké částky, doporučujeme rozdělit si své finance minimálně mezi dva účty – osobní a spořicí. Na osobním účtu budete mít nižší částku, kterou potřebujete mít neprodleně k dispozici, na spořicím účtu naopak větší úspory, ke kterým zloději většinou nemají přímý přístup a navíc se peníze na něm zhodnocují o poznání vyšším úrokem než na účtu běžném.


Účet v cizí měně
Pokud operujete s financemi i v zahraničí, nevyplatí se mít všechny své účty v českých korunách. Většina bank nabízí možnost založit si zdarma či za malý poplatek k osobnímu účtu další účet v cizí měně. Záleží už jen na vás, na jakém trhu se pohybujete, vybrat si můžete jak eura, dolary, libry, tak netradiční měny.


A jak nakládáte se svými osobními účty vy? Napište nám do komentářů!

TN.cz / nor
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz