ISIS

Chlapec z ISIS se omylem odpálil v domě, zabil celou rodinu!

Chlapec z ISIS se omylem odpálil v domě, zabil celou rodinu!
Zdroj: TV Nova

V Mosulu zuří boje a Islámský stát verbuje stále mladší chlapce. Teď se ale teroristům tahle taktika ošklivě vymstila. Teenager, který dostal od vůdců sebevražedný pás, se omylem odpálil ve svém domě a zabil celou rodinu.

Teroristická organizace Islámský stát využívá ke svým zvěrstvem i děti. Chlapce nabírají a cvičí už od útlého věku. Učí je zacházet se zbraněmi a bombami, dostávají sebevražedné pásy. Na jednom výcviku dali vůdci výbušné zařízení i teenagerovi, který pak zaplatil smrtí - a nejen svou.

Podle irácké televize Alsumaria News si chlapec sebevražedný pás okamžitě navlékl a odešel domů do mosulské čtvrti al-Wehda. V domě se ale odpálil a zabil šestičlennou rodinu! "Pás explodoval uvnitř domu. Později zjistili, že byla zabita celá rodinu včetně tří dětí," uvedl zdroj televize.

Není jasné, jak bylo zařízeno spuštěno, ale experti předpokládají, že šlo o omyl a ne úmysl. Chlapec patřil ke skupině, která si říká "Medvíďata chalífátu". Islámský stát běžně využívá děti nebo teenagery k boji i natáčení propagačních videí.

Související obsah

Irácké město Mosul ovládají islamisté od června 2014. Ačkoliv jej bránilo 30 tisíc iráckých vojáků, přibližně tisícovka teroristů dokázala město ovládnout. Z Mosulu pak džihádisté udělali opěrný bod v severozápadním Iráku.

Bitva o Mosul začala před měsícem, kdy na frontovou linii dorazily první speciální jednotky. Město obléhají kromě iráckých vojáků i kurdští bojovníci i americké jednotky, obklíčilo ho údajně 60 tisíc mužů. Boje budou podle odborníků trvat celé měsíce.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz