Paranoia

Paranoia vůdce ISIS: Spí ve vestě s výbušninami, vraždí stoupence!

Paranoia vůdce ISIS: Spí ve vestě s výbušninami, vraždí stoupence!
Zdroj: Telegraph.co.uk

Duchovní vůdce radikálů Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí trpí silnou paranoiou, která ho dovedla na pokraj šílenství. Podle iráckých tajných služeb vraždí své stoupence a dokonce spí ve vestě s výbušninami. Údajně ho k tomu vede strach ze zrady.

V Iráku probíhá bitva o Mosul a vůdce ISIS Bagdádí se obává toho, že mu někdo z jeho stoupenců "vrazí kudlu do zad". Kvůli strachu ze zrady už nechal utopit padesátku svých stoupenců, nyní se skrývá v podzemních tunelech a připravuje se na možné zajetí.

To obnáší i spaní ve vestě napěchované výbušninami. Irácké tajné služby jsou přesvědčené, že v případě nouze je klidně odpálí. Než aby se dostal do zajetí, to prý Bagdádí raději zvolí smrt, informuje britský Daily Mail.

Související obsah

Bagdádí nyní vyzývá všechny radikály, aby spojili své síly a provedli co nejvíc sebevražedných útoků v západních zemích. "Přeměňte noci nepřítele ve dny, zničte města nevěřících, vneste do jejich zemí chaos a postarejte se, aby jejich krev tekla proudem,“ nabádá Bagdádí.

Od pátku je v obležení mosulská čtvrť Tahrír, na kterou útočí protiteroristická jednotka. Irácký generál Abdal Vaháb Saídí upozornil, že na místě je stále mnoho civilistů a je proto třeba postupovat pomalu.

Podle nejnovějších odhadů brání Mosul asi šest tisíc bojovníků ISIS. Na druhé straně barikády stojí armáda a její spojenci o síle až 100 tisíc lidí, informuje agentura Reuters.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz