Google

Češi byli v úterý večer bez Googlu, vyhledávač postihl výpadek!

Největší světový vyhledávač Google postihl v úterý velký výpadek. Stránka nebyla v České republice přes dvě hodiny dostupná. Nefungovaly také další služby, které společnost provozuje, kupříkladu videoportál YouTube nebo emailová služba Gmail. Poskytovatelé internetu se v průběhu večera postupně snaží klientům Google zpřístupnit.

Podle mapy na webu Dowendetector.com měl Google problémy v regionu střední Evropy. Většina uživatelů, která si na sociální síti Twitter stěžovala na výpadek Googlu a jím provozovaných služeb, pocházela právě z Česka.

Zdroj: Downdetector

Vedle emailové služby Gmail nebo videoserveru YouTube nefungovala také mapová služby Google Maps. Tu využívá třeba aplikace Liftago nahrazující taxislužby. Potíže měli také uživatele mobilních telefonů se systémem Android, který vlastní právě Google.

Krátce po 22. hodině se Googlu podařilo problémy vyřešit. "S potěšením potvrzujeme, že komplikace byly vyřešeny. Příčina byla technického rázu, její detaily nyní prošetřujeme," uvedla firma.

Poskytovatelé připojení k internetu z celého Česka ale už po osmé hodině začali postupně přesměrovávat provoz na zahraniční servery Googlu a svým zákazníkům jej tak znovu zpřístupnili.

Související obsah

Kromě služeb od Googlu se do potíží dostaly také společnosti, které využívají internetový hosting americké společnosti, nebo třeba její fonty.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Google

Důležité Události

Píše se na Deník.cz