Bydlení

I z ovoce a květin může být nová vánoční dekorace! Levná a efektní

I z ovoce a květin může být nová vánoční dekorace! Levná a efektní
Zdroj: Instagram

Vánoce jsou už za dveřmi a je na čase začít přemýšlet o vánoční výzdobě. Letošní trendy přejí odvážným – nebojte se experimentovat a kromě tradičních vánočních ozdob zkuste svůj stromeček i domov ozvláštnit něčím extra.

Máte-li zahradu plnou ovocných stromů, využijte letos jejich plody na ozdobení domu nebo bytu. Byla-li vaše úroda letos bohatá, nebojte se to dát na odiv. Vytáhněte ze sklepa staré proutěné koše nebo obyčejné hliněné květináče a naaranžujte do nich například jablka. Ovocná hromada pak bude vítat každého návštěvníka a zútulní vánoční byt.

Proutěný koš jako vánoční dekorace

Určitě máte nějaký proutěný košíček, podnos, misku či zdobený květináč. Přilepte na jeho okraje menší šišky nebo svíčky a prostor uvnitř nechte na ovoce. To můžete ihned po servírování vesele konzumovat nebo nechat celý košíček i s ovocem jako milou vánoční dekoraci uprostřed stolu.

Vyzdobte květinami

Řezané květiny by neměly chybět v interiéru ani o Vánocích. Aby květiny déle vydržely, svědčí jim výživa, zejména těm, které mají měkké stonky (tulipány, gerbery apod.)

Související obsah


Řada exotických květin je mnohem odolnější než tuzemské: například atraktivní květy australského stromu či keře banksia (dorůstá totiž výšky až 25 metrů) by měly ve váze vydržet třeba čtyři až pět týdnů. Pokud uschnou, lze je použít pro suché vazby.


Úžasné tipy na adventní dekorace

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz